יום שבת 16 בנובמבר 2019

דף הביתמי אנחנוצור קשרEnglishפרויקטים בקהילהקטלוג פעילויותפרסומיםקישוריםפורום
פעילויות בתי-ספר
קורסי נוער בבתי-חולים
סדנאות להורים צעירים
ניצני רפואה
תכנית קיץ
רישום לתכניות בתי חולים תש"ע
לקבלת עדכונים בדוא"ל:
 
כניסה למדריכים:
משתמש
סיסמה

פעילויות בתי-ספרפרחי רפואה מקיימת פעילות שבועית לתלמידי בתי ספר במסגרת שעות הלימודים או שעות אחר הצהריים. הפעילות מתקיימת בשטח בית הספר או בבית החולים הקרוב.

התוכנית משלבת בתוכה מפגשים עיוניים, בהם נלמדים נושאים שונים הקשורים לגוף האדם ובריאותו בעזרת שקופיות, סרטים, נתיחות אברי בע"ח והפעלות שונות, זאת לצד סיורים במחלקות ומכוני בתי החולים באזור.

כך מתאפשר לתלמידים לבוא במגע עם הצוות הרפואי ונחשף בפניהם עולם הרפואה של שנות ה-2000.

הקורסים השבועיים מיועדים לתלמידים בכיתות ה'-י"ב. לכל שכבת גיל (ה-ו, ז-ט, י-י"ב) מוצעת תוכנית הכוללת את הנושאים המתאימים ועשויים לעורר עניין בשכבת הגיל לה ניתנת הפעילות.

בהתאם לפעילות במסגרת בתי החולים, גם כאן נמשך כל מפגש שעתיים אקדמיות (90 דקות נטו), שהוא הזמן המיטבי לדעתנו להעברת נתח משמעותי של מידע, מבלי לשעמם ולעבור את סף הסבלנות והקשב של התלמידים. יחד עם זאת קיימת אפשרות להאריך או לקצר את הפעילות בהתאם לצרכי המזמין.

מניסיוננו, תוכנית לימודים המתחילה בחודש אוקטובר ונמשכת עד קרוב לסוף שנת הלימודים, כוללת כ- 30 מפגשים. יחד עם זאת ניתן לבנות תוכניות חצי- שנתיות, או תוכניות קצרות אחרות בהתאם לצרכי ורצונות המזמין.

מסגרת השיעורים בבתי הספר הניתנת לאחר תום יום הלימודים משמשת פלטפורמה של מידע ייחודי בעידוד המסגרת הבית-ספרית.

התפיסה היא פיתוח קשר ישיר בין המידע המועבר במסגרת הפעילות להמשך נושאי שבוע הלימודים. זוהי הזדמנות פז לפתוח צוהר לעולם מרתק של מידע והתנסות במקביל לחיזוק פרופיל בית הספר.